جراحی زیبایی سینه

اعمال جراحی متداول در سینه:

 1-    ماستوپکسی یا بالا کشیدن سینه :

این عمل در خانم هایی که از افتادگی سینه خود شکایت دارند کاربرد دارد. در مواردی که افتادگی پوست خفیف بوده و فرد از سایز سینه خود راضی باشد با برش دور هاله سینه پوست برداشته شده و سینه بالا کشییده می شود. در افرادی که افتادگی و شلی پوست متوسط و یا شدید باشد علاوه بر برش هاله ، برش عمودی در زیر سینه نیز داده می شود. در صورتیکه فرد از کوچکی سایز سینه شکایت داشته باشد بطور همزمان می توان از پروتز سینه استفاده کرد.

 سؤالات رایج در ماستوپکسی :

 1-    اسکار یا جای عمل چگونه است ؟

همانطور که توضیح داده شد معمولا از برش برش دور هاله و برش عمودی زیر سینه استفاده می شود که هر دوی آنها به روش پلاستیک دوخته شده و معمولا بعد از 6 ماه آثاری از آنها باقی نمی ماند.

2-    آیا بعد از عمل ماستوپکسی می توان باردار شد؟

بله – بعد از این عمل فرد میتواند بارداری و شیردهی طبیعی داشته باشد هرچند بارداری مجدد بعد از این عمل می تواند منجر به مختصری افت مجدد سینه شود.

3-    دوره نقاهت در عمل بالا کشیدن سینه به چه صورت است ؟

درد بیمار بعد از عمل مختصر بوده و با مصرف مسکن های خوراکی کنترل میشود پانسمان و مراقبت از زخم به مدت 7 تا 10 روز مورد نیاز است . استفاده از سوتین های طبی به مدت 4 ماه توصیه می شود.

4-    آیا این عمل نیاز به بیهوشی عمومی دارد؟

بله – این جراحی حدود 2 ساعت طول می کشد و با بیهوشی عمومی انجام می شود.

پروتز سینه:

این عمل جراحی برای افرادی استفاده می شود که تمایل به بزرگ کردن سینه دارند همچنین در افرادی که از عدم تقارن در سینه ها بصورت مادرزادی  رنج می برند ، میتوان از این عمل استفاده کرد. در این جراحی  بر حسب سایز سینه و میزان بافت آن از طریق برش زیر سینه یا برش اطراف هاله سینه استفاده می شود و پروتز زیر بافت سینه یا زییر عضله قرار داده می شود.

امروزه معمولا از دو نوع  پروتز آب نمکی یا سیلیکونی استفاده می شود که به 2 شکل گرد و یا قطره اشکی تولید می شوند. سایز هر پروتز برحسب CC  اندازه گیری می شود. سایز پروتز با توجه به ضخامت بافت سینه ، سن، قد، وزن، عرض شانه  و تمایل بیمار انتخاب می شود.

سؤالات رایج در مورد پروتز:

1-    آیا با وجود پروتز می توان شیر دهی داشت ؟

بلی . مادرانی که دارای پروتز می باشند می توانند شیردهی طبیعی داشته باشند .

2-    آیا پروتز سینه باید بعد از چند سال تعویض شود؟

خیر. معمولا نیازی به تعویض پروتز وجود ندارد مگر آنکه فرد تمایل به افزایش سایز آن بعد از چند سال داشته باشد.

3-    آیا پروتز ریسک سرطان سینه را افزایش می دهد؟

پروتزهائی که در حال حاضر استفاده می شوند مورد تأئید FDA   بوده و طبق تحقیقات ، پروتزهای سیلیکونی جزء عوامل خطر زا جهت سرطان سینه نمی باشند.

4-    دوران نقاهت بعد از جراحی پروتز چگونه است ؟

درد بعد از جراحی پروتز معمولا مختصر بوده و با مسکن های خوراکی کنترل می شود. پانسمان و مراقبت از زخم به مدت یک هفته تا 10 روز بعد از عمل مورد نیاز است . پوشیدن سوتین های طبی مناسب به مدت 2 ماه و اجتناب از فعالیت های سنگین  و ورزشهای شدید به مدت 2 ماه توصیه می شود.

 {flv}VTS_01_1{/flv}

 

Go to top